ماشین های کمپانی رنو

شما در سایت ما میتوانید از مشاوره رایگان جهت خرید بهترین روغن موتور و فیلتر کمپانی رنو بهره مند شوید.

تندر L90

تندر L90

رنو ساندرو

رنو ساندرو

رنو مگان

رنو مگان

رنو کولیوس

رنو کولیوس 2017

رنو اسکالا

رنو اسکالا

رنو داستر

رنو داستر

رنو سیمبل

رنو سیمبل

تاریخچه ماشین های کمپانی رنو

شرکت رنو حدود 121 سال پیش یعنی در سال 1899، لوئیس رنو و برادرانش مارسل و فرناند، کمپانی رنو را تاسیس کردند. لوئیس پیش از همکاری با دو برادرش که کسب و کار خانوادگی پدرشان را در زمینه تولیدات پارچه پیش می‌بردند، از مهندسان جوان و باهوشی کمک می‌گرفت که در زمینه طراحی و ساخت مدل‌های اولیه استعداد داشته و با تجربه بودند. لوئیس در کسب و کار پدرش نیز نقش داشت. او بخش طراحی و تولید را مدیریت می‌کرد، در حالی که برادرانش به زمینه‌های دیگر بیزینس رسیدگی می‌کردند. اولین ماشین رنو پیش از تاسیس رسمی کمپانی در سال 1898، به دوست پدر برادران رنو فروخته شد. این شرکت کوچک با سرعت زیادی پیشرفت کرد، تا جایی که توانست در سال 1902، خودش موتور مورد نیاز محصولاتش را طراحی و تولید کند. تا پیش از آن موتور محصولات از شرکتی به نام De Deion-Bouton خریداری می‌شد.

محصولات این کارخانه نوپا در سال 1905، درست زمانی که یکی از محصولاتش برای راه اندازی خط تاکسیرانی خریداری شد، به مرحله تولید انبوه رسید. بعدها و در زمان جنگ جهانی اول، ارتش فرانسه برای جا به جایی نیروهای خود از این ماشین‌های رنو استفاده کرد. آن طور که به نظر می‌رسید، افتخارات این برند تمامی نداشت. در سال 1907، بخشی از خودروهای مورد نیاز خط تاکسیرانی فرانسه و لندن، توسط کمپانی رنو تامین می‌شد. در طی همان سال و سال بعد، این کمپانی به پرفروش‌ترین برند خارجی در نیویورک ایالات متحده آمریکا تبدیل شد. این حجم از موفقیت برای یک کمپانی 9 ساله، آن هم فرای آب‌های سرزمین خودش واقعا چشم‌گیر بود. در سال 1908، با تولید بیش از 3 هزار دستگاه ماشین سواری، این کمپانی به بزرگ‌ترین برند خودروسازی کشور خودش تبدیل شد.

برادران رنو از محبوبیت مسابقات اتومبیل رانی به خوبی آگاه بودند، برای همین تصمیم گرفتند که محصولاتشان را به این زمینه نیز وارد کنند. این برند توانست با برنده شده مسابقات بین شهری کشور سوئیس، خود را به دنیا بشناسانند. همین امر نیز موجب افزایش نرخ خرید محصولات این کمپانی مشهور شد. از بین این سه برادر، لوئیس و مارسل خود در این مسابقات شرکت می‌کرند، اما متاسفانه در سال 1903، مارسل در یکی از این مسابقات بر اثر سانحه رانندگی کشته شد. گرچه پس از این اتفاق لوئیس رنو دیگر هرگز مسابقه نداد، اما محصولات برندش همچنان در دنیای مسابقات اتومبیل رانی نقش فعالی ایفا کردند.

آیا فعالیت مجدد رنو در ایران آغاز می‌شود؟

بعد از انتخاب جو بایدن به ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا، زمزمه‌هایی مبنی بر بازگشت این کشور به برجام و رفع تحریم‌ها شنیده می‌شد. حالا، بعد از چند ماه، مذاکرات ایران و کشورهای عضو ۵+۱ دوباره شروع شده است تا در صورت رفع کامل و یکباره تحریم‌ها، ایران نیز غنی‌سازی اورانیوم را کاهش دهد.

یکی از بخش‌های اقتصادی کشور که تحت تاثیر تحریم‌ها قرار دارد، صنعت خودروسازی است. بعد از امضای قرارداد برجام، خودروسازان خارجی مثل رنو، پژو و سیتروئن فعالیت خود را در ایران از سر گرفتند و طرح‌هایی را برای تولید مشترک خودرو با ایران خودرو و سایپا ارائه دادند که تا مرحله تولید هم رسید اما با خروج آمریکا از برجام و تشدید تحریم‌ها، همکاری مشترک خودروسازان ایرانی با خارجی‌ها متوقف شد.

حالا با شروع دوباره مذاکرات ایران و کشورهای ۵+۱، اخباری از بازگشت شرکای خارجی خودروسازان ایرانی شنیده می‌شود. یکی از این شرکت‌ها، رنو است که در صورت موفقیت مذاکرات، دوباره فعالیت خود را در کشور از سر می‌گیرد.

بر اساس اظهارات محمدرضا نجفی منش، عضو هیات رئیسه اتاق ایران و فرانسه، با وجود تشدید تحریم‌های آمریکا، شرکت رنو از ایران نرفت و فقط فعالیت خود را متوقف کرد و آغاز مجدد فعالیتش بستگی به شرایطی دارد که در حال حاضر چند و چون آن نامشخص است.

نجفی منش همچنین گفت که در صورت بازگشت شرکت‌های خارجی، باید داخلی‌سازی صورت بگیرد تا در صورت تشدید دوباره تحریم‌ها، تولید خودروهای مورد نظر همچنان ادامه داشته باشد. بنابراین اگر خودرویی دارای ۱۰۰ قطعه است، حداقل ۸۰ قطعه آن باید در داخل تولید شود.

خرید انواع فیلتر خودرو رنو

مجموعه مرکز پخش بهران فیلتر با 30 سال تجربه در زمینه فروش انواع فیلتر با مشاروره رایگان به شما کمک میکند تا مطمئن ترین خرید فیلتر خودرو رنو داشته باشید .