خانه/انتخاب سازنده خودرو/ماشین های کمپانی چری

ماشین های کمپانی چری

شما در سایت ما میتوانید از مشاوره رایگان جهت خرید بهترین روغن موتور و فیلتر کمپانی جک بهره مند شوید.

چری-a15 -ویانا

چری A15-ویانا

تاریخچه ماشین های کمپانی چری

کمپانی چری (Chery Automobile Co., Ltd)، جوان‌ترین کمپانی خودروسازی این روزهای دنیای خودرو است. این برند 23 ساله، در سال 1997 تاسیس شد. این برند چینی برخلاف برند جیلی (Geely) خصوصی نبوده و مرکز فرماندهی آن نیز در یکی از استان‌های چین قرار دارد. محصولات اصلی چری، به دو دسته تقسیم می‌شود، شاسی بلندها و دیگر خودروهای سواری، مینی‌ون‌ها و خودروهای تجاری.

خودروهای سواری همگی تحت برند چری و خودروهای تجاری تحت برند کاری (Karry) تولید شده و وارد بازار می‌شوند. در سال 2012، با توجه به نرخ فروش محصولات چری، این کمپانی دوازدهمین خودروساز بزرگ چینی نام گرفت، چرا که حدودا 590 هزار دستگاه خودرو فروخته بود. با اینکه این برند در سال 1997 بنیان گذاری شد، اما در سال 1999 تولیدات و پس از گذشت دو سال، صادرات محصولات خود را آغاز کرد. بخش بین المللی و صادرات این برند به اندازه‌ای قوی است که از سال 2003 تا حالا، بزرگت‌ترین صادرکننده چینی است. در سال 2011، این کمپانی حدود 25 درصد از محصولات خود را به سراسر دنیا صادر کرد. این کمپانی با هولدینگ کِنون (Kenon Holdings) یک قرارداد 50-50 دارد. این قرارداد در سال 2007 شکل گرفت و تا به امروز ادامه دارد و باعث و بانی فروش خودروهای باکیفیت زیادی شده است. در سال 2012، این کمپانی تصمیم گرفت که با بستن یک قرارداد 50-50 دیگر با جگوار لندروور (Jaguar Land Rover)، چری جگوار لندروور (Chery Jaguar Land Rover) را تشکیل دهد تا بتواند طبق این پیمان همکاری، برخی از مدل‌های برند جگوار و لندروور را تحت لیسانس چری تولید کند.

این برند در سراسر چین کارخانه‌های زیادی دارد. همچنین بیش از 15 کشور در دنیا، محصولاتش را مونتاژ می‌کنند. همچنین منتقدان زیادی دارد، چرا که بسیار معتقد هستند که این کمپانی، برخی از مدل‌های خود را عینا از خودروسازان خارجی تقلید و کپی کرده است. مشکل دیگر، نام کمپانی بوده که شباهت زیادی با نام شوی (Chevy) دارد. شوی، کوتاه شده نام برند شورولت (Chevrolet) است.

مسیر کمپانی چری در جهان

از اوایل قرون 21، این کمپانی به دنبال همکاری و عقد قرارداد با یک کمپانی خارجی بوده است. بنابراین تصمیم گرفت که به سراغ فیات (Fiat) و کرایسلر (Chrysler) برود. کرایسلر که پیش بینی می‌کرد که مدل A1 که به تحت برند داج (Dodge) عملکرد خوبی در ایالات متحده آمریکا و سراسر بازار جهانی داشته باشد، تصمیم گرفت در سال 2007 با چری همکاری کند. این قرارداد در اواخر سال 2007 امضا شد. در اوایل سال 2008، کرایسلر قراردادی مشابه با کمپانی نیسان ( Nissan) امضا و قرارداد خود را با چری فسخ کرد.

کمپانی چینی در سال 2009 اعلام کرد که قصد داد در ترکیه یک کارخانه احداث و با کمپانی ترکیه‌ای مِرمِرلِر اتوموتیو (Mermerler Otomotiv) همکاری کند. مبلغ این همکاری معادل 500 میلیارد دلا بود. قرار بود که این کارخانه به طور موتسط، سالانه 20 هزار دستگاه خودرو تولید کند و این تعداد تا سال 2017 به 100 هزار دستگاه در سال برسد.

با فروش بیش از 700 هزار دستگاه خودرو در سال 2010، این کمپانی پربارترین کمپانی چینی لقب گرفت. در طی دو سال بعدی، این رقم کاهش یافت. در نتیجه کمپانی هم از جایگاه هفتمین خودروساز بزرگ چینی به جایگاه دهم رسید. با امضای قراردادی با خودروساز هندی، یعنی تاتا موتور (Tata Motors) قرار شد که برخی از مدل‌های جگوار لندروور در چین تولید شوند.

در حال حاضر، این کمپانی در برخی از کشورهای در حال توسعه، کارخانه و شعبه دارد. این کشورها عبارت اند از: برزیل، مصر، اندونزی، ایران، مالزی، میانمار، پاکستان، تایوان، تایلند، ترکیه، اوکراین و ونزوئلا. این کمپانی پیش‌تر در روسیه نیز کارخانه داشت اما محصولات چری در این کشور، تحت نام ورتکس (Vortex) تولید می‌شدند.

خرید انواع فیلتر خودرو چری

مجموعه مرکز پخش بهران فیلتر با 30 سال تجربه در زمینه فروش انواع فیلتر با مشاروره رایگان به شما کمک میکند تا مطمئن ترین خرید فیلتر خودرو چری داشته باشید .