فیلتر کابین 999M1VP051

خرید محصولات فیلتر مان آلمان 65232006-021

تاریخچه شرکت مان فیلتر

اولین محصولات شرکت مان و هامل ، فیلتر هواهای پارچه ای بودند که در لودویگسبورگ ساخته می‌شدند. امروزه، پس از گذشت بیش از هفت دهه، ما بازار جهانی فیلتر را در تمام نقاط جهان در دست داریم. شرکت مان و هامل تاریخچه ای پر فراز و نشیب، طولانی و موفق را پشت سر گذاشته اند.

در سال 1938، آدولف مان و دکتر اریش هامل صاحبان شرکت نساجی بلیل در لودویگسبورگ بودند. کمی پس از آغاز جنگ جهانی دوم، شرکت تولید کننده پیستون اشتوتگارت ماهل، تولید فیلترهای موتور را (فیلتر هواکش و فیلتر روغن) به این شرکت ارائه می‌دهد، این پیشنهاد توسط این دو نفر پذیرفته شد و پایه های شرکت مان و هامل از آن زمان بنا نهاده شد.

مان فیلتر

سالهای شکل گیری و چالش ها در دوران پس از جنگ آلمان

بعد از سال 1942، مان و هامل به عنوان بنیانگذاران این شرکت، تصمیم گرفتند که یک کار فشرده تحقیقاتی انجام دهند. سختیهای موجود در سالهای پس از جنگ، سرمنشأ بسیاری از اختراعات شد و این اختراعات منجر به بازسازی تولید شد. در این زمان، به جای فیلتر، محصولات دیگری از جمله کالاهای خانگی و اتصالات لوله کشی سفارش داده شده اند. شرکت مان و هامل، به طور همزمان، تولید فیلتر را بطور گسترده ای توسعه داد.

اواخر دهه‌ی 1940 نقطه‎‌ی عطفی برای شرکت بود، چرا که اتومبیلهای ولسواگن بیتل برای اولین بار تولید شدند و شرکت مان و هامل تعداد زیادی از فیلترهای مخروطی نمدی شکل را برای این اتومبیلها تولید کرد.

مان فیلتر

تولید انبوه صنعتی و بین المللی شدن

در دهه 1950، معرفی خط تولید مونتاژ، مان و هامل را قادر ساخت تا به تولید انبوه صنعتی روی بیاورد. تداوم معجزه اقتصادی آلمان پس از جنگ و افزایش تقاضا، گسترش ظرفیت تولید را ضروری ساخت. صادرات نیز به میزان قابل توجهی افزایش یافت و در نتیجه، مان و هامل شرکت های پخش بین المللی تاسیس کردند تا بتوانند محصولات خود را صادر کنند.

به موازات این اقدامات، مدیریت شرکت اقدامات گسترده ای در زمینه سیاست های اجتماعی ارائه داد. بیمه درمانی شرکت، تقسیم سود، طرح بازنشستگی شرکت و امکان دستیابی کارمندان به خانه با هزینه کم از طریق پروژه ساخت خانه برای کارمندان، جذابیت بیشتری برای اشتغال در مان و هامل برای افراد ایجاد کرد.

گسترش و نوآوری ها

محصولات ابداعی”ساخته شده توسط مان و هامل”، این شرکت را تبدیل به یک شریک توسعه و تولید کننده تجهیزات اصلی برای صنعت خودرو کرد. بهبود در مصرف و عملکرد موتورها و کاهش انتشار آلاینده ها از اهمیت بیشتری برخوردار شد. کارشناس فیلتراسیون از لودویگسبورگ به طور فزاینده ای از پلاستیک در تولید آن استفاده می کرد که این موضوع امکان طراحی انعطاف پذیرتر محصول و کاهش وزن را فراهم می کرد. یک نوآوری مهم دیگر، معرفی فناوری هسته از دست رفته برای قالب گیری تزریقی بود که اجازه می‌داد تا منیفولدهای ورودی پیچیده بصورت یکپارچه تولید شوند. نتیجه این فرآیند، تولید اولین منیفولدهای ورودی ساخته شده از پلاستیک، توسعه همزمان محفظه های پلاستیکی فیلتر روغن و همچنین محلول های پیچیده ماژول بود. به جز بخش خودرو، مان و هامل در زمینه فیلتراسیون هیدرولیک و مایع فعال بود.

از اواسط دهه 1990، مسائل مربوط به حفاظت از محیط زیست و بازیافت نقش مهمی پیدا کرد. شرکت مان و هامل، در مراحل اولیه، اقداماتی در فرآیند تولید و استفاده از مواد انجام داد که نیازهای جدید را برآورده می‎‌کرد.

مان فیلتر

رشد مداوم تحت مالکیت خانوادگی

با مرگ آدولف مان در سال 1971 و اریش هامل در سال 1984، سهام این شرکت در دست خانواده موسسان باقی ماند. آنها در مجامع عمومی، نمایندگانی دارند.

با توجه به رشد قابل ملاحظه شرکت مان و هامل طی سه دهه گذشته، نیاز به تغییرات سازمانی در این شرکت بود. شرکت فیلترورک مان و هامل جی ام بی اچ و سایر شرکت ها در گروه مان و هامل ادغام شده و واحد تجاری فیلتراسیون صنعتی گسترش یافت.

در دهه 1990 و بعد از سال 2000، گروه مان و هامل بطور سیستماتیک در بازار جهانی توسعه پیدا کرد. این شرکت تعداد زیادی شرکت تابعه در بازارهای اروپا، آمریکا و آسیا تأسیس کرد. هدف از بین المللی سازی کاهش هزینه های تولید و تدارکات و همچنین دسترسی نزدیک به مشتریان بود.

استراتژی بلند مدت”پیشگام در فیلتراسیون “

در سال 2009، استراتژی طولانی مدت گروه با چشم انداز “پیشگام در فیلتراسیون”تحقق یافت. نکات اصلی عبارتند از: پیشگام در زمینه های کیفیت و نوآوری، نزدیک بودن به مشتری در سطح جهانی و رشد بیشتر از طریق جذب شرکت های فیلتراسیون و تولید فیلتر روغن مان ، فیلتر هواکش مان ، فیلتر سوخت مان و فیلتر کابین مان بوده است

این استراتژی که توسط مدیریت شرکت دنبال می شود با پیشی گرفتن از تجارت فیلتراسیون گروه افینیا آمریکایی، به بزرگترین دستاورد در تاریخ شرکت منجر شد که باعث شد شرکت مان و هامل بیش از 20،000 کارمند در بیش از 80 نقطه در سراسر جهان جذب کند.

دفتر مرکزی شرکت در لودویگسبورگ نزدیک اشتوتگارت باقی مانده است. در سال 2016، این شرکت با افتتاح مرکز فناوری بیشتر در این محل سرمایه گذاری کرد. در همین حال، شرکت مان و هامل همچنان در حال گسترش دامنه محصولات خود در زمینه فیلتراسیون می‌باشد. نکته ی واضح این است که: موفقیت شرکت ادامه خواهد یافت.

گاتالوگ محصولات مان فیلتر و معادل سازی با فیلترسازان معتبر

کاتالوگ مان فیلتر